2. AÇIK ATÖLYE HAFTASONU ETKİNLİĞİ

“2.Açık Atölye Haftasonu Etkinliği” ZEKERİYAKÖY SANAT GURUBU’nun dördüncü etkinliği. Ben, evim ve atölyem Kilyos’ta olmasına karşın bu grubun başından beri katılımcılarından biri oldum. İlk etkinlik geçen yıl aynı günlerde yapılan Açık Atölye Haftasonu Etkinliği’nin ilki idi. Daha sonra 2011 yılına girerken, “Yılbaşı Etkinliği” ve  Haziran 2011 başlarında, “Galeri Günleri” etkinliklerini gerçekleştirdik.

Davetiyemizde görüldüğü gibi, katılımcıların çalışmaları çeşitli sanat dallarını kapsıyor. Aramızda profesyonel sanatçılar olduğu gibi, yeni başlayanlar, hobi olarak uğraşanlar da var. Bize katılmak isteyenler için şartımız özgün işler yapmaları, yani çalışmalarına mutlaka kendi yorumlarını katıyor olmaları.

Açık Atölye Haftasonu Etkinliği’nin ana teması, atölyeleri sanatseverlere açmak. Sanatla uğraşanlarla sanatseverleri buluşturmak. Sanatla uğraşanların tanıtımına ve üretilen eserlerin paylaşılmasına katkıda bulunmak.  Tabii bu yolla satış da gerçekleşirse  sanatla uğraşanları desteklemek.

Bu yıl resim, heykel, seramik, fotoğraf, keçe, çini, takı, mozaik, cam gibi farklı alanlarda çalışan 22 katılımcı var. Ben 998 yılı başından beri resim çalışıyorum. Benim tutkum resim.

Açık Atölye Haftasonu Etkinliği katılımcılarından altısı, atölyelerini sanatseverlere açmakla birlikte, belirtilen saatler içinde atölyelerinde “workshop” da yapacaklar. Ben de atölyemde 24 ve 25 Eylül günleri 14.00 – 17.00 saatleri arasında isteyenler için workshop yapacağım. Kimbilir belki hevesliler resim yapmayı severler ve öğrencim olurlar. Bildiklerimi öğreterek bunu yapan arkadaşlar gibi bu yolla da sanata ilgiye katkıda bulunmuş olurum.

Hoş bir tesadüf, 24 Eylül benim doğum günüm. Doğum günümü ikinci defa, sanatla ve sanatseverlerle beraber kutlamış olacağım. Dilerim o gün, yeni güzel insanlarla tanışırım ve uzun yıllarımı sanata adamış olduğum için her zamanki gibi mutlu olurum.

Rezan Özger

Reklamlar